Jak těžké je se vzepřít společnosti, osudu, ale i sám sobě? Příběh o životní vášni, lidské zoufalosti, ale také o lásce a naději. 

Film Milý Franzi, zachycuje posledních 10 let života českého německy píšícího spisovatele Franze Kafky. Nabízí pohled do zákulisí Kafkových temných děl, ve kterých často vychází ze svého života, který není tolik známý. Neporozumění rodiny, touha psát, nesnesitelná práce, zoufalé vztahy, onemocnění tuberkulózou, sny, vnitřní boj sám se sebou, to vše jsou témata spjatá s Franzem Kafkou a jeho životním příběhem.

Ve své dosavadní tvorbě jsem se věnoval jen animovanému filmu, a tak se mi zdála maturitní praktická práce jako skvělá příležitost si poprvé zkusit natočit film hraný. Přestože to bylo obrovské vkročení do neznámých vod, jsem moc rád, že jsem toto rozhodnutí udělal. Ve filmu jsem chtěl zachytit Kafkův charakter, který je často veřejností vnímán zkresleně. V roce 2024 bude navíc výročí 100 let od jeho smrti, film má tak sloužit i jako pocta jemu a jeho dílům ovlivňující další generace spisovatelů a umělců.