Loutkový animovaný klip “Roboti” pro skupinu Garyho Hausbót. Je to můj první velký projekt v loutkové animaci a všechny nové věci se za průběhu učím. V klipu se objeví okolo dvaceti unikátních prostředí, a některé jsou ještě dotvářeny ve 3D kompozicích v počítači. První návrhy začaly vznikat na začátku roku 2020 a plánované dokončení je podzim 2020.

Sequence 01.00_00_04_07.Still004

Na výrobu prostředí používám všemožné kombinace materiálů. Z největší části kartony, lepenky, papíry, dřevo, sádru. Tvorba prostředí je nejdelší proces během tvorby klipu. Některé prostředí vyrábím i několik měsíců. 

Zde můžete vidět proces výroby prostředí tramvaje:

Hlavní dvě loutky (Robota a robotky) mají v sobě speciální kostru pro loutky na animace. Vedlejší loutky mají kostru z drátů. Hlavy i těla některých loutek modeluji ze samotvrdnoucí hmoty a po vyschnutí je maluji akrylovými barvami. Ruce a nohy jsou vytvořené pomocí vylévání latexu do sádrové formy v několika vrstvách. Na jednu ruku/nohu musím vylít deset vrstev latexu. Což je nejdelší proces během tvorby loutky.

 

Zde můžete vidět proces výroby vedlejší loutky do tramvaje:

Pokud musí být prostředí ještě dotvářeno v počítači. Vytvářím 3D kompozice z nafocených reálných modelů v programu Adobe After Effects, kde dodělávám i ostatní simulace světla, kouře, pohyby, barevné filtry, atd.

 

Zde můžete pomocí posuvníku vidět záběr bez úprav/ po úpravách:

Comp 1 (0-00-01-03)fbdbb
zena2zenamilion

Pokud vás zajímají nejaktuálnější aktualizace tohoto projektu, doporučuji sledovat můj instagram, kde o novinkách často informuji.