Výstava artefaktů tvorby loutkových animovaných filmů Ondřeje Brýny

Výstava nabízí přes 30 prostředí a 60 loutek, které vznikly pro několik loutkových animovaných klipů a filmů. Mimo scén a loutek můžete na výstavě objevit spoustu skic, výtvarných návrhů, fotografií, volné tvorby a ukázek postupů tvorby animovaných loutkových filmů. Přes vystavené objekty se výstava pokouší vtáhnout návštěvníka mezi fáze animovaných filmů.

První instalace výstavy proběhla v plzeňském DEPO2015 6.10. – 15.11. 2022

Druhá instalace výstavy proběhla v galerii BIBIANA v Bratislavě 4.2. – 16.4. 2023

Třetí zastávkou bylo Městské muzeum a galerie Nepomuk, kde byla výstava k vidění od 25.6. do 27.8. 2023

z minulých zastávek…

vystavované projekty:

Loutkový animovaný videoklip k písničce “Roboti” plzeňské kapely Garyho Hausbót. Příběh vypráví o Robotovi, který se v rušném městě uspěchaných robotů zamiluje do Robotky. Ve městě, kde je láska zakázaná a vládne zde zlý robotí generál, který se společně se svými duplicitními roboty policisty snaží robota s robotkou chytit a zničit tak jejich lásku. A jak praví píseň: ”Přestaňte být roboty!”

Je to moje první zveřejněná animace, která vznikla během dvou dní. V té době už jsem byl za druhou třetinou tvorby robotů, takže tohle byl jen malý únik pro školní práci. Jako hlavní výzvou bylo propojení záběrů živé kočky a animované krysy.

Zvládání vzteku

Film sleduje životní situaci, kterou zažívá spousty domácností. Stres, špatné zážitky z dětství, vnitřní nerovnováha, či společenský tlak, to vše vede hlavní postavu filmu k budování vnitřní agrese, kterou si vybíjí na svém okolí a bohužel i rodině.

Komediální videoklip českého písničkáře Pokáče “Kouření je hnusný zvyk” vypráví o častých situacích aktivních i budoucích kuřáků, které vás přesvědčí o tom, že byste neměli kouřit.

Co se stane, když vám vaše tužka spadne na zem? To je hlavní zápletka mé animace, kterou jsem vytvořil během jednoho týdne v rámci závěrečné zkoušky z předmětu Animace.

Jak těžké je se vzepřít společnosti, osudu, ale i sám sobě? Příběh o životní vášni, lidské zoufalosti, ale také o lásce a naději. Film Milý Franzi, zachycuje posledních 10 let života českého německy píšícího spisovatele Franze Kafky.